Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaremba: Obecnie polexit jest figurą wydumaną na potrzeby kampanii wyborczej

AS 21:27 10 lutego 2020
Telewizja Republika
– Ludzie o prawicowych poglądach mają takie pokusy, żeby przenosić nasze podziały polityczne na scenę amerykańską. Reakcje lewicy amerykańskiej na Trumpa są podobne do reakcji naszej lewicy na Kaczyńskiego, ale nie są takie same - mówił publicysta Piotr Zaremba w programie "Tweet Up Republika" w rozmowie z Emilią Pobłocką i Łukaszem Jankowskim.

– Uważam demokracją amerykańską ciągle jednak za wzorcową, mimo wszystkich pojawiających się wad i patologii - powiedział dziennikarz.

– Ludzie o prawicowych poglądach mają takie pokusy, żeby przenosić nasze podziały polityczne na scenę amerykańską. Reakcje lewicy amerykańskiej na Trumpa są podobne do reakcji naszej lewicy na Kaczyńskiego, ale nie są takie same - dodał. 

Piotr Zaremba wypowiedział się także na temat reformy wymiaru sprawiedliwości. - Myślę, że na prawicy jest za dużo wiary w to, że zmiana polityki kadrowej coś zmieni - ocenił.

– To co robi Sąd Najwyższy bardzo mi się nie podoba, bo Sąd Najwyższy wymyśla sobie własne normy prawne - zaznaczył. 

– Mam wrażenie, że obecnie polexit jest figurą wydumaną na potrzeby kampanii wyborczej - podkreślił gość Telewizji Republika. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze