Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamachowiec ze Stambułu był bojownikiem Państwa Islamskiego

zm 16:13 20 marca 2016
Telewizja Republika
– Zamachowiec samobójca, który wysadził się w powietrze w turystycznej dzielnicy Stambułu w sobotę, zabijając przynajmniej cztery osoby, był obywatelem Turcji, działającym dla Państwa Islamskiego – poinformował dzisiaj Efkan Ala turecki minister spraw wewnętrznych.

Do zamachu doszło wczoraj rano w centrum Stambułu, w turystycznej dzielnicy miasta. W zamachu zginęło 5 osób (dotychczas potwierdzono śmierć 3 osób z obywatelstwem Izraela oraz Irańczyk), w tym zamachowiec, a co najmniej 36 osób zostało rannych. Wśród rannych jest 12 obcokrajowców, 7 osób jest w stanie krytycznym. Nie wiadomo, czy jest to ostateczna liczba ofiar. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak podało dzisiaj tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych, zamachowiec to 24-letni Turek – Mehmet Ozturk. Minister Efkan Ala zapowiedział, że sprawa ta będzie dalej sprawdzana przez służby bezpieczeństwa, a jak na razie przesłuchano kilka osób, które mogły znać zamachowca.

Dzisiaj ze Stambułu do Izraela odleciały trumny z ciałami trzech ofiar. Izraelski rząd zalecił swoim obywatelom unikanie podróży do Turcji.

W ubiegła niedzielę, w stolicy Turcji, doszło do zamachu dokonanego przez 24-letnią kobietę, członkinię Partii Pracujących Kurdystanu. W zamachu brała udział również druga osoba, jednak jej dane nie są na razie znane. W ataku bombowym zginęło 37 osób. Ponad 100 osób zostało rannych. Czytaj więcej

Źródło: telewizjarepublika.pl, BBC News, edition.cnn.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze