Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zabytkowy kościół w Belgii zostanie zburzony! W jego miejscu powstanie centrum „neutralne dla klimatu”

K.B. 18:39 17 listopada 2019
wikimedia commons
Władze gminy Avelgem w Zachodniej Flandrii podjęły decyzję o kupnie od rady parafialnej neogotyckiego kościoła z 1872 r. w celu zburzenia świątyni. W jego miejscu zostanie wybudowane nowoczesne „neutralne dla klimatu centrum spotkań”.

Burmistrz gminy Avelgem wywodzi się z chrześcijańskiej partii CD&V. Zdecydowała się na wyburzenie kościoła i postawienie w jego miejscu centrum spotkań.

„Parafianie dowiedzieli się o całej sprawie tydzień temu” – podaje portal „Adoptuj Kościół w Holandii”. „Choć nabożeństwa w kościele św. Amanda są obecnie sprawowane rzadko, to kult Boży nie został oficjalnie zlikwidowany. Kościół wymaga remontu, a jego koszty oszacowane zostały na 2,4 mln euro. Wierni nie są w stanie go sfinansować. Rada parafialna zdecydowała sprzedać kościół gminie, a ta podjęła decyzję o jego wyburzeniu” – czytamy.

 

Pierwotnie kościół z 1872 r. miał zostać przebudowany, jednak wysokie koszty remontu stały się wystarczającym powodem do całkowitego wyburzenia świątyni. „Dzięki temu będzie można zlikwidować obecne centrum spotkań, również wymagające remontu. Zamiast dwóch starszych budynków, w tym jednego zabytkowego, jeden klimatycznie neutralny... Roześmiane twarze włodarzy gminy Avelgem, którzy sfotografowali się we wnętrzu kościoła dla potrzeb prasy, mówią wyraźnie, że zrobili świetny interes!” – czytamy na blogu.Źródło: adoptkhol.blogspot.com, pch24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze