Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybory prezydenckie w USA. George W. Bush weźmie udział w inauguracji Joe Bidena

JK 8:42 6 stycznia 2021
Były prezydent USA George Bush. PAP/EPA/ALYSSA POINTER
Były amerykański prezydent George W. Bush wraz z małżonką Laurą wezmą 20 stycznia udział w inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena - poinformował we wtorek rzecznik Bushów. Freddy Ford.

Ford napisał na Twitterze, że para "powróci na Kapitol na zaprzysiężenie prezydenta Bidena i wiceprezydent (Kamali) Harris". Rzecznik byłego republikańskiego prezydenta dodał, że "obserwowanie pokojowego przekazania władzy stanowi charakterystyczny element naszej demokracji, który się nie starzeje".

W ceremonii nie weźmie natomiast udziału 96-letni Jimmy Carter. Najstarszy były prezydent USA z racji podeszłego wieku znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka będąc narażonym na ciężkie przejście Covid-19.

"Prezydent i pani Carter nie pojadą do Waszyngtonu na inaugurację, ale przekazali najlepsze życzenia prezydentowi elektowi Bidenowi i wiceprezydent elekt Harris i spodziewają się udanego urzędowania" - podał w oświadczeniu dla CNN Deanna Congileo, rzeczniczka byłego prezydenta z ramienia Demokratów.

Inauguracja Bidena 20 stycznia z powodu epidemii koronawirusa będzie w znacznym stopniu wirtualna. Komitet inauguracyjny prosi Amerykanów, by nie przyjeżdżali w ten dzień do Waszyngtonu na ceremonię. W dni poprzedzające zaprzysiężenie odbyć się uroczystości honorujące pastora i lidera ruchu praw obywatelskich Martina Luthera Kinga oraz Amerykanów, którzy zmarli na Covid-19.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze