Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włoski lekarz: Każda rodzina w Bergamo będzie opłakiwać swoich bliskich

AS 17:16 21 marca 2020
flickr
„Każda rodzina w Bergamo będzie opłakiwać swoich bliskich. Nie ja to mówię, ale liczby” - powiedział ordynator oddziału pneumologii w tamtejszym szpitalu imienia Papieża Jana XXIII Fabiano Di Marco, cytowany w sobotę przez włoskie media.

Przypomniał, że kryzys w tym mieście w Lombardii wybuchł w niedzielę 1 marca.

 

“Wczesnym rankiem wchodzę na pogotowie, tego nigdy nie zapomnę. Jak na wojnie. Nie znajduję innego określenia. Wszędzie pacjenci z ciężkim zapaleniem płuc, którzy charczą; na noszach, na korytarzach”.

 

“Podczas gdy we Włoszech chciano otworzyć na nowo miasta, my w ciągu 24 godzin wykorzystaliśmy 5 tysięcy masek ochronnych” - dodał ordynator.

 

Poinformował, że w miniony wtorek liczba pacjentów w jego szpitalu z chorobą Covid-19 przekroczyła tych z innymi schorzeniami.

 

Lokalne media z Lombardii podają - jako wyjątkowo symboliczny przykład - miejscowość Zogno koło Bergamo, w której w ostatnich tygodniach zmarło 78 osób, w tym 20 z oficjalnie potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W przypadku wielu innych ofiar śmiertelnych, jak się zauważa, nie zdążono zrobić testu.

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze