Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiśniewska prosto ze Strasburga! "Za von der Leyen przemawiało to, że była za utrzymaniem wspólnoty transatlantyckiej"

pmb 20:32 16 lipca 2019
Biuro prasowe PiS
Za Ursulą von der Leyen przemawiało to, że była za utrzymaniem wspólnoty transatlantyckiej. Von der Leyen mówiła również o utrzymywaniu filarów społecznych – powiedziała europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska (wprost ze Strasburga), która była gościem red. Gójskiej w programie „W Punkt” w Telewizji Republika.

– Głosowanie było tajne. Wszyscy doskonale wiemy, że premier Morawiecki walczył, żeby pan Timmermans nie został szefem KE. Za Ursulą von der Leyen przemawiało to, że była za utrzymaniem wspólnoty transatlantyckiej – podkreśliła europosłanka. – Von der Leyen mówiła również o utrzymywaniu filarów społecznych. Jestem zainteresowana jak będzie wyglądał ten fundusz sprawiedliwej transformacji energetycznej.

– Oczywiście, że były wątpliwości. Bez głosów Konserwatystów i Reformatorów pani von der Leyen nie mogłaby zostać wybrana. Przed nami kolejne kroki. Nam zależy na dobrej współpracy z szefową KE. (...) To nie było tak, że to była dla nas kandydatka idealna. Mamy pełną świadomość, że musiała walczyć o słowa socjalistów, więc musiała rozkładać akcenty w różnych miejscach.

Zielonym i Socjalistom zależało na tym, żeby strona konserwatywna w ramach reakcji na odrzucenie Beaty Szydło, nie zagłosowała na panią von der Leyen. Można powiedzieć, że to była prowokacja. Oni byli zdeterminowani, żeby utrącić Beatę Szydło. Zdawaliśmy sobie sprawę z prowokacji i manipulacji. Wiedzieliśmy co wypracował premier Morawiecki.

Co powiedział Bartłomiej Wróblewski (PiS)?: – Sytuacja Polski w Unii Europejskiej nie jest prosta. Podstawowym zadaniem było zablokowanie pana Timmermansa. Był on osobą nie do zaakceptowania. Pani von der Leyen nie była wymarzoną kandydatką, jednak miała mocne atuty: rozumiała wagę stosunków transatlantyckich. Uznaliśmy, że należy ją wesprzeć – podkreślił.

– Totalna opozycja będzie próbowała w sposób totalny formułować swój przekaz. Ta opozycja będzie słaba programowo, nie będzie miała czasu na wykrystalizowanie przekazu. (...) PSL może pęknąć. Wydaje mi się, że przewagę w PSL-u ma ta grupa, która wie, że dołączenie ludowców do koalicji było zabójcze. Jakiś żal do PSL-u na dole był bardzo widoczny. Ludziom nie podobał się ten mariaż z Platformą.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze