Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wielki transfer stał się faktem. Grzegorz Krychowiak w PSG

kg 14:34 3 lipca 2016
Twitter@PSG_inside
Grzegorz Krychowiak został nowym zawodnikiem Paris Saint-Germaine. Informację potwierdził już oficjalnie francuski i hiszpański klub. Polski pomocnik związał się z PSG do 2021 roku. Nie wiadomo, ile kosztował reprezentant Polski, ale nieoficjalnie mówi się, że PSG musiało zapłacić Sevilli około 25-30 milionów euro.

Grzegorz Krychowiak odchodzi z hiszpańskiego klubu po dwóch sezonach. W tym czasie dwukrotnie wygrał Ligę Europy. Polak trafił do Primera Division w 2014 roku z Stade Reims. Przez ten czas Krychowiak niezwykle rozwinął piłkarskie umiejętności i stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie na swojej pozycji. – Przechodząc do Sewilli wiedziałem, że jest to odpowiednie miejsce, aby podszkolić się pod względem technicznym, opanować pewne detale, które ułatwiają grę, jak odpowiednia orientacja, przyjęcie piłki i przewidywanie, gdzie zagram zanim będę w jej posiadaniu – powiedział.

To najdroższy transfer reprezentanta Polski w historii. Grzegorz Krychowiak przebił tym samym Jerzego Dudka, który do tej pory był najdrożej sprzedanym polskim piłkarzem. W 2001 roku Liverpool wykupił polskiego bramkarza z Feyenoordu Rotterdam za 7,4 mln euro.

Sevilla bardzo mocno negocjowała z PSG, ponieważ Krychowiak miał klauzulę odstępnego w wysokości 45 milionów euro. Najprawdopodobniej suma transferu będzie jednak rosła wraz z sukcesami PSG. – Uważam, że to nie będzie problemem w aklimatyzacji w nowym zespole. Znam język, ligę, miasto, więc wszystko pójdzie dobrze. Jestem gotowy na nowe wyzwania – stwierdził polski zawodnik.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze