Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W Punkt". Wróbel: polskie państwo zdaje egzamin, walczy o swojego obywatela

DW 18:37 19 stycznia 2021
Światpexels.com
W programie "W Punkt" na antenie TV Republika gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej są Sławomir Wróbel, dziennikarz, prezes stowarzyszenia "Great Poland" oraz Piotr Lisiewicz, publicysta "Gazety Polskiej".

Prowadząca program rozpoczęła od sprawy Polaka umierającego w brytyjskim szpitalu. O jego zdrowie walczą polskie władze i część rodziny, która jest w Polsce. 

Szpital w Wielkiej Brytanii wskazuje na to, że nie można go uratować, protestują polskie władze i ambasada Polski w Wielkiej Brytanii.

- Biedny Polak leży w szpitalu, skazany jest tam na powolną śmierć, został odłączony od przyrządów, które mu dostarczały wodę i pożywienie. Czerpiemy wiedzę głównie z polskich mediów, w brytyjskich o tej sprawie się nie mówi. Tylko sprawa Evansa sprzed trzech lat wywołała tam duże emocje - stwierdził Sławomir Wróbel. 

- Polskie państwo zdaje egzamin. Walczy o swojego obywatela - podkreślił Wróbel. 

Następnie rozmowa dotyczyła tego skąd te różnice w ocenie sytuacji między Polakami, a Brytyjczykami. 

- System wartości w Polsce różni się od systemu wartości w Wielkiej Brytanii. Zaczynamy w tej sprawie operować innym językiem - skomentował to prezes stowarzyszenia "Great Poland". 

Dzieci i żona Polaka dały się przekonać szpitalowi, natomiast matka i reszty rodziny w Polsce walczy o jego życie. Dramat zdrowotny spowodował również konflikt w rodzinie. 

Druga część rozmowy dotyczyła sytuacji w Platformie Obywatelskiej. 

- O Budce mówią "tymczasowy przewodniczący". Platforma jak wyznacza człowieka na stanowisko to nie ma znaczenia czy on jest kompetentny czy nie. Liczą się gierki partyjne - stwierdził Piotr Lisiewicz. 

Pytany jak będzie wyglądała przyszłość w tej partii gość programu również postanowił to skomentować. 

- Myślę, że Grzegorz Schetyna chciałby osobiście wrócić, uważa się za twardziela - odrzekł Lisiewicz. 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze