Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uwaga! Oszuści próbują wykorzystać lęk przed koronawirusem. Nie daj się nabrać!

AS 13:16 1 kwietnia 2020
pixabay
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed oszustami, którzy próbują wykorzystać lęk przed koronawirusem i kryzysem finansowym. Szczególną ostrożność należy zachować widząc między innymi oferty dużego zysku bez ryzyka.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny podkreśla, że nie należy też wierzyć w cudowne lekarstwa na koronawirusa, bo obecnie nie istnieje na to lekarstwo ani szczepionka.

- Nie dajmy sobie wmówić, że jakiś suplement diety, czy jakikolwiek środek, czy suplement diety może nas przed tym zagrożeniem uchronić. Przede wszystkim kwarantanna, izolacja i środki ochrony higieny - to są elementy, które mogą nas uchronić przed zagrożeniem, nie zaś produkty, czy usługi oferowane przez rynek - mówi Polskiemu Radiu prezes UOKiK Tomasz Chróstny. 

Tomasz Chróstny dodaje, że warto ostrożnie podchodzić do zbiórek pieniędzy. Podkreśla, że pieniądze można przekazywać jedynie sprawdzonym organizacjom charytatywnym.

- Bądźmy ostrożni. komu powierzamy nasze środki. Sprawdzajmy, na co są przeznaczone. Powierzajmy je tylko bezpiecznym i zweryfikowanym organizacjom charytatywnym - podkreśla Tomasz Chróstny. 

Prezes UOKiKu ostrzega, że czas epidemii mogą wykorzystać też złodzieje. Mogą próbować dostać się do domu na przykład pod pretekstem obwoźnej sprzedaży maseczek, płynów do dezynfekcji czy testów na wirusa. Mogą się też podszywać pod urzędników sanitarnych, którzy nakazują opuszczenie mieszkania. UOKiK radzi, żeby w takich przypadkach od razu powiadomić policję i skontaktować się z rodziną lub sąsiadami.

 

Źródło: iar

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze