Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tusk zachęca wyborców Bosaka do głosowania na Trzaskowskiego. Ziemkiewicz: Nie ma granic hucpy!

JJ 18:12 1 lipca 2020
TV Republika
Były premier Donald Tusk zamieścił na Twitterze zaskakujący wpis. Popierający Rafała Trzaskowskiego przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej wzywa sympatyków Krzysztofa Bosaka i całej Konfederacji do... oddania głosu na kandydata KO w II turze wyborów prezydenckich.

– Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ. Są w tym naprawdę nieźli- napisał były prezes partii, która wojowała z prawicą spod znaku Konfederacji.

W kontekście umizgów Rafała Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej do konfederatów warto wspomnieć, że ludzie o poglądach zbliżonych do ruchu, z ramienia którego Krzysztof Bosak kandydował w I turze wyborów prezydenckich są kojarzeni m.in. z Marszami Niepodległości, niejednokrotnie także byli z tego powodu nazywani przez polityków i sympatyków Koalicji Obywatelskiej faszystami.

Jak widać, kiedy chce się zdobyć głosy, to można „uśmiechnąć” się nawet do narodowców i eurosceptyków. Co będzie po wyborach i kto otwarcie zwalcza takie poglądy, jak te reprezentowane przez konfederatów? O tym przypomniał Tuskowi publicysta Rafał Ziemkiewicz.

– Nie ma granic hucpy! Tusk namawia Konfederację do PO, bo PiS "będzie chciał was zniszczyć". Tak, Jaro będzie ich próbował zdelegalizować jako faszystów, zakazywać marszu, blokować, pałować, kopać, nasyłać tajniaków, jeszcze podpali ruski śmietnik i na nich zwali. "Rudy do budy!"- skomentował Ziemkiewicz na Twitterze.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze