Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzaskowski sugeruje, że rząd zaniża dane dot. koronawirusa w Polsce! Jest odpowiedź GIS i MZ

M.N. 9:15 9 kwietnia 2020
Rafał Trzaskowski / Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Na wczoraj rząd podawał 8 przypadków śmiertelnych w Warszawie, natomiast akty zgonu w Warszawie, w które ja mam wgląd, pokazują, że tych ofiar jest 32 na wczoraj. W 32 przypadkach w aktach zgonu jest wpisany koronawirus, natomiast rząd raportuje z Warszawy tylko 8 – powiedział w środę na antenie TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na jego słowa zareagowały GIS oraz MZ.

– Są dosyć poważne rozbieżności, które sygnalizowałem rządowi dwa tygodnie temu. Pisałem o tym do pana wojewody i do GIS – mówił prezydent Warszawy dodając, że „takie rozbieżności pojawiły się wcześniej na mniejszych liczbach”. 

Do wypowiedzi polityka odniosło się na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Resort wyjaśnił, że bazuje „na informacjach o liczbie zgonów przekazywanych bezpośrednio przez szpitale do stacji sanitarno-epidemiologicznych”.

Prezydent Warszawy odpowiedź otrzymał również ze strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego!

Jak czytamy we wpisie na oficjalnym profilu GIS na Twitterze, „informacje o zgonach raportowane są właściwemu inspektorowi sanitarnemu zgodnie z miejscem zamieszkania osoby zmarłej, a nie zgonu”. Innymi słowy, jeśli osoba zmarła w stołecznym szpitalu nie miała warszawskiego adresu zamieszkania, uwzględniano ją w statystykach innego miasta.

Źródło: Twitter, tvp.info

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze