Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ten sondaż nie pozostawia złudzeń! Prezydent i premier z największym zaufaniem

M.N. 14:54 28 stycznia 2020
/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Trójka polityków o największym zaufaniu w styczniu to prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 64 proc. badanych, premier Mateusz Morawiecki - 59 proc. oraz szef MS Zbigniew Ziobro - 46 proc. zaufania - wynika z sondażu CBOS.

Największym zaufaniem badanych niezmiennie cieszy się urzędujący prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 64 proc. badanych (spadek o 3 pkt proc.). Nieufność w stosunku do głowy państwa deklaruje 23 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). 10 proc. prezentuje postawę obojętną, a 1 proc. twierdzi, że nie wie kim jest Andrzej Duda.

 

Drugie miejsce na liście polityków cieszących się największym zaufaniem, tak jak dotychczas, zajmuje premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 59 proc. respondentów (bez zmian), nieufność w stosunku do szefa rządu wyraża 24 proc. (spadek o 3 pkt proc.), 11 proc. deklaruje obojętność, zaś 2 proc. wybrało odpowiedź "nieznajomości".

Na trzecim miejscu znalazł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, któremu ufa 46 proc. ankietowanych (bez zmian), nie ufa 35 proc. (spadek o 1 pkt proc.), 13 proc. jest obojętnych, a 2 proc. deklaruje, że nie zna tego polityka.

Tuż za ministrem sprawiedliwości, jeśli chodzi o poziom zaufania, znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ufa mu 45 proc. badanych. 

Źródło: CBOS, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze