Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: 500 plus

Od początku działania programu "Rodzina 500 plus" do rodzin trafiło już 108 mld zł – poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. W Międzynarodowym Dniu Rodzin minister przypomniała także o takich programach, jak "Dobry start”, "Maluch plus" i Karta Dużej Rodziny.>
Trwa konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy, która odbywa się pod hasłem „Obrońmy Polskę Plus”. W związku z pandemią koronawirusa w wydarzeniu nie wzięła udziału publiczność. >
Prezydent Andrzej Duda odniósł się do doniesień, jakoby w wywiadzie dla Polsat News miał zapowiedzieć, że zamierza odbierać najbogatszym świadczenie z programu Rodzina 500 Plus? Duda opublikował fragment wspomnianego wywiadu. >
Andrzej Duda już po raz kolejny odbył sesję pytań i odpowiedzi (Q&A). Prezydent mówił m.in. o tym, że wypłaty świadczenia 500+ nie są zagrożone. Poinformował także o podpisaniu ustawy: o tzw. tarczy antykryzysowej oraz funduszowej.>
Wypłata świadczeń socjalnych, takich jak 500 plus i trzynastej emerytury, nie jest zagrożona przez wprowadzenie ustawy o Tarczy Antykryzysowej - zapewnił w czwartek w Radio Plus wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. >
Na jednym ze spotkań z wyborcami Małgorzata Kidawa-Błońska została zapytana o głosowanie ws. 500 plus. I tym razem nie obyło się bez wpadki.>
– Liczyłem się z tym, że pójdzie to w świat, ale nie chodziło mi o to. Chodziło mi o to, żeby podziękować. Miałem okazję i podziękowałem, bo naprawdę mam za co- podkreślił pan Jacek z Łowicza. To właśnie ten mężczyzna, ojciec pięciorga dzieci, podszedł do prezydenta Andrzeja Dudy i podziękował za 500 Plus. >
Nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale również podobno propolskiej Konfederacji nie w smak jest fakt, że dzięki takim programom jak Rodzina 500 Plus polska bieda przestała mieć twarz dziecka. Polityk tej partii, Dobromir Sośnierz jasno i wprost stwierdził w telewizji publicznej, że to świadczenie jest „do zlikwidowania”. >
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Łowiczu do głowy państwa podszedł mężczyzna, dziękując ze łzami w oczach za 500 plus. Jak tłumaczył, jest ojcem piątki dzieci i to dzięki świadczeniu jego najstarsza córka mogła pójść na studia. >
Pierwszym miejscem na trasie DudaBUSa był Łowicz. Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami tego miasta udało się uchwycić wzruszającą scenę. >
Z wypowiedzi ministra rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że nie jest wykluczona podwyżka świadczenia 500 plus.>
Program bardzo mocno wpisał się w nasz krajobraz i jest pozytywnie odbierany przez Polaków. Warto zaznaczyć, że na każde dziecko do 18 roku życia jest przeznaczone 500 złotych miesięcznie - powiedział na antenie Telewizji Republika Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. >
- To, co teraz mówię nie jest popularne: będziemy mieli 500 złotych w kieszeni, ale nie wyleczymy dziecka. Trzeba mądrzej wydawać pieniądze - mówił Donald Tusk w TVN. >
Decyzją niemieckiego Federalnego Trybunał Finansowy (BFH) świadczenia na dzieci wypłacane polskim pracownikom w Niemczech mają być pomniejszane o sumę świadczenia 500 plus ojeśli jest pobierane w Polsce.>
"Środki na wypłaty 500 plus przechodziły do urzędu stołecznego, informacje, które przekazywał prezydent Rafał Trzaskowski muszą być wyjaśnione" - tak wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera skomentował kontrolę rozpoczętą w poniedziałek w warszawskim ratuszu. Zapowiedział, że będzie ona pogłębiona. >
Warto iść na wybory, to nasz obywatelski obowiązek, to wielka szansa, aby decydować o losach naszej ojczyzny - mówiła b. premier, europosłanka PiS Beata Szydło podczas spotkania z seniorami w Mszczonowie>
Trwa debata przedwyborcza, w której udział biorą przedstawiciele pięciu zarejestrowanych komitetów wyborczych. Jedno z pytań dotyczyło programu 500 plus oraz tego, czy konkretni reprezentanci są za jego utrzymaniem. Twarz PO-KO Borys Budka przekonywał, że w zasadzie program to zasługa… PO!>
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski gra dziećmi, gra rodzinami, próbując wywołać sztuczny kryzys, za który odpowiedzialnością chce obarczyć rząd PiS; to po prostu niegodne - powiedział we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. >
Przepisy o świadczeniu uzupełniającym, tzw. 500 Plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wchodzą w życie 1 października. To realizacja zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.>
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski prowadzi operację, która zmierza do tego, żeby nie wypłacać 500 plus - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że pieniądze potrzebne do wypłaty świadczenia zostały przekazane władzom miasta. >
Najnowsze