Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tak wygląda tolerancja islamu? Muzułmanie grożą śmiercią Geertowi Wildersowi

pmb 7:39 31 sierpnia 2018
Wikimedia Commons
Geert Wilders zorganizował konkurs karykatur Mahometa. W związku z licznymi groźbami zamachu na jego życie, w trosce o swoje bezpieczeństwo, odwołał inicjatywę. Tak wygląda ta słynna tolerancja religii pokoju?

Konkurs miał się odbyć w gmachu holenderskiego parlamentu, w biurach Partii na rzecz Wolności, prawdopodobnie w listopadzie. Wilders zapewniał, że nie chodzi mu o „prowokowanie ani obrażanie”. 

Kilka dni przed decyzją o odwołaniu wydarzenia pewien 26-letni Pakistańczyk zamieścił na Facebooku nagranie wideo, w którym zapowiedział dokonanie zamachu na Wildersa. Powodem miał być właśnie planowany konkurs karykatur Mahometa. 

Pakistańczyk usłyszał już zarzuty grożenia Wildersowi, przygotowywania terrorystycznego zamachu na jego życie i podżegania do nienawiści. Sędzia śledczy w Hadze osadził podejrzanego w areszcie śledczym, na razie na 14 dni.

Jeśli ktoś drwi i ośmiesza z religii katolickiej to nikt nikomu nie grozi śmiercią i zamach. Natomiast gdy analogiczna sytuacja występuje w przypadku islamu jest już zupełnie inaczej.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze