Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szykowali atak na ambasadę USA w Ankarze. Zorganizowana siatka rozbita

am 17:42 7 marca 2018
twitter.com
– Turecka policja zatrzymała dziś w mieście Adana 13 osób podejrzanych o związki z tzw. Państwem Islamskim (IS), które jakoby planowały atak na amerykański konsulat oraz różne budynki w tym mieście – podaje turecka agencja prasowa Anadolu.

W komunikacie podano, że podejrzani zostali zatrzymali podczas równoległych nalotów policji na ich domy. Agencja podaje, że doszło do przechwycenia 12 obywateli Syrii.

Jeszcze przed akcją funkcjonariuszy, w poniedziałek turecka policja zatrzymała w mieście Samsun cztery osoby podejrzane o współpracę z Państwem Islamskim. Ujęli ich pod zarzutem planowania ataku na ambasadę Stanów Zjednoczonych w Ankarze.

"Ambasada USA w Ankarze będzie działać normalnie i zapewni wszystkie regularne usługi w środę, 7 marca. Doceniamy ciągłe silne wsparcie, jakie otrzymujemy od tureckiej policji, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych obiektów i personelu” – oświadczył rzecznik amerykańskiej ambasady David Gainer.

Turcja wielokrotnie była ofiarą ataków terrorystycznych. W 2016 roku dokonano tam w zamachu na klub nocny w Stambule, gdzie zginęło 39 osób.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze