Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Syria: Nie żyje co najmniej 22 tureckich żołnierzy

AS 7:55 28 lutego 2020
zdjęcie ilustracyjneWikimedia Commons
Co najmniej 22 tureckich żołnierzy miało zginąć w syryjskim nalocie w Idlib. Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje o 34 tureckich ofiarach ataku. To najpoważniejszy jak dotąd incydent tego typu w Syrii.

Wieczorem turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan zwołał nadzwyczajne posiedzenie zespołu do spraw bezpieczeństwa. Jeden z pragnących zachować anonimowość współpracowników prezydenta poinformował, że w odpowiedzi turecka artyleria ostrzelała cele, związane z syryjskim wojskiem.

Inny z doradców poinformował z kolei, że wobec spodziewanego napływu uchodźców z syryjskiego Idlib, Turcja nie będzie już wstrzymywać uchodźców, którzy z jej terenu chcą dostać się do Europy. 

Turcja wysłała swoich żołnierzy do syryjskiego Idlib, żeby zabezpieczali tzw. bezpieczną strefę, chroniącą tereny tureckie. W ostatnich dniach w syryjskich nalotach zginęło 13 żołnierzy z Turcji. Ankara wielokrotnie apelowała do Syrii i Rosji, by wycofały swoje oddziały z Idlib.

Syryjska wojna domowa trwa od niemal dziewięciu lat. Rosja wspiera w konflikcie władze w Damaszku, a Turcja od wielu miesięcy występuje przeciwko Baszarowi al-Asadowi.

Jednak od kilkudziesięciu miesięcy Turcja i Rosja prowadzą rozmowy w sprawie Syrii i kilkakrotnie decydowały już o tymczasowym podziale wpływów w tym kraju.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze