Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Syria: Asad zatwierdził skład nowego rządu

D.Z. 18:27 30 sierpnia 2020
Prezydent Syrii Baszar el-Asad.PAP
Prezydent Syrii Baszar el-Asad wydał dziś dekret, zatwierdzający skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus, który kilka dni temu otrzymał misję sformowania nowego gabinetu po lipcowych wyborach parlamentarnych.

W nowym rządzie, w którym znalazły się trzy kobiety, niezmieniona została obsada stanowisk ministrów spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych, gospodarki i informacji. Do pozostałych 12 resortów przyszli nowi szefowie.

Rząd Arnusa jest piątym gabinetem utworzonym w Syrii od początku wojny domowej w 2011 roku. Jego kadencja potrwa do lipca 2021 r., czyli do kolejnych wyborów prezydenckich.

Asad wyznaczył Arnusa na premiera po raz pierwszy w czerwcu; nowy szef rządu zastąpił wówczas na tym stanowisku Imada Chamisa, gdy władze borykały się z głębokim kryzysem gospodarczym i zapaścią lokalnej waluty - syryjskiego funta.

Opozycja syryjska i Stany Zjednoczone potępiły przeprowadzenie lipcowych wyborów, gdy większość przeciwników politycznych reżimu żyje na wygnaniu bądź na obszarach, będących poza kontrolą władz w Damaszku. W głosowaniu nie uczestniczyły miliony Syryjczyków poza granicami kraju.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze