Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Światowe media o marszu w obronie reformy sądownictwa

AS 19:29 9 lutego 2020
Telewizja Republika
Portal euronews.com napisał artykuł na temat wczorajszej demonstracji w obronie reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Również „Washington Post", "New York Times", Associated Press, oraz liczne artykuły w Stanach Zjednoczonych czy w Australii ukazały informacje o sobotniej manifestacji Klubów Gazety Polskiej i Komitetu Suwerenni. Na wszystkich kontynentach pisano o Polakach, których tysiące wspierały reformę wymiaru sprawiedliwości. Cytowani są Adam Borowski i Andrzej Gwiazda.

Niestety tak jak można się było spodziewać tekst został napisany w dość stronniczy sposób. Autor tekstu przekonuje, że demonstranci okazywali wsparcie "prawicowemu, anyunijnemu rządowi, który chce przejąć kontrolę nad systemem sprawiedliwości". 

Trudno jednoznacznie ocenić, czy wynika to z nieznajomości faktów, czy z chęci stronniczego przedstawienia sprawy reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. 

Co ważne autor tekstu zauważył, że mówcy przemawiający podczas marszu domagali się oczyszczenia środowiska sędziowskiego ze skorumpowanych sędziów pracujących od czasów komunizmu. 

CAŁY TEKST W JĘZYKU ANGIELSKIM

Plakaty Wojciecha Korkucia ze sloganem "Kasta basta" były popularnym rekwizytem podczas demonstracji przed Trybunałem Konstytucyjnym. Przed wystąpieniami śpiewano hymn, uczestnicy modlili się

- czytamy z kolei na engnews24h.com

Tu również zacytowano wypowiedź Adama Borowskiego, zachęcającego rząd: "ani kroku w tył". Podkreślono, że pomysł zrodził się wśród działaczy Klubów Gazety Polskiej. Podkreślono także obecność "wybitnych opozycjonistów z czasów komunizmu", jak Andrzeja Gwiazdy.

Ciekawy artykuł znajdujemy także w znanym amerykańskim dzienniku "Daily Independent". 

Na prorządowym zgromadzeniu mówcy opisywali nowe prawo jako niezbędne do oczyszczenia tego, co nazwali skorumpowaną "kastą", złożoną z sędziów pracujących od czasów ery komunistycznej - czytamy w Daily Independent.

Osoby zebrane przed Trybunałem Konstytucyjnym opisywały zmiany w systemie sądowniczym jako sprawę narodowej suwerenności. Wzywały rząd, by nie cofał się w swym sporze z Unią Europejską, która ostro krytykowała zmiany

- czytamy w artykule Associated Press.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze