Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spór grecko-turecki trwa. Grecja i ZEA rozpoczęły ćwiczenia szkoleniowe sił powietrznych

D.Z. 14:10 28 sierpnia 2020
Grecja i ZEA rozpoczęły ćwiczenia szkoleniowe sił powietrznychPortal TV Republika/Flickr
Grecja wraz ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi rozpoczęły dziś wspólne ćwiczenia szkoleniowe sił powietrznych we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Ćwiczenia prowadzone są w ramach ostatniego gromadzenia sił zbrojnych w regionie, w którym Grecja i Turcja spierają się o prawa do wydobywania minerałów z dna morskiego.

Ćwiczenia rozpoczęły się tuż po tym, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie zakończyły transfer dziewięciu myśliwców F-16 i czterech samolotów transportowych do greckiej bazy lotniczej na Krecie — podało greckie ministerstwo obrony.

To kolejne ćwiczenia wojskowe w tym regionie, w którym w ostatnich dniach regularne ćwiczenia organizuje marynarka wojenna Turcji oraz marynarka wojenna Grecji (w ćwiczeniach z Grekami uczestniczyli Francuzi, Włosi i Cypryjczycy).

Do wzrostu napięcia doszło po tym, gdy Turcja — przy sprzeciwie Aten — skierowała na wody w pobliżu Cypru statek badawczy Oruc Reis, eskortowany przez tureckie okręty wojenne. Statek znalazł się na wodach, które Ateny uważają za znajdujące się pod ich jurysdykcją. Tymczasem Turcja uważa, że greckie wyspy nie powinny być brane pod uwagę przy wyznaczaniu granic morskich Grecji w tym regionie.

Unia Europejska w sporze Grecji z Turcją stoi po stronie Grecji.

Źródło: AP, rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze