Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: Rosną notowania PiS. Lewica odnotowuje straty

JJ 11:48 21 czerwca 2020
Twitter/@Kancelaria Sejmu
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które odnotowało wzrost poparcia. To wynik najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl

Zjednoczona Prawica może liczyć na 42,8 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1,6 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania, które odbyło się pod koniec maja.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 28,4 proc. KO również odnotowała wzrost, który wynosi 2,3 proc. Podium zamyka Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15), na którą chce głosować 10,4 proc.. ankietowanych, a to oznacza spadek o 1,5 pkt proc. w porównaniu z majem.

W Sejmie znalazłaby się także Lewica, która jako jedyna w tym sondażu odnotowała straty. Na blok lewicowy chce głosować 9,6 proc. badanych. Lewica traci 2,0 proc. Taki sam wynik odnotowała Konfederacja, tyle że jej poparcie wzrosło o 0,9 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 18–19 czerwca 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1017 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Źródło: dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze