Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SONDAŻ: Prezydent Andrzej Duda pokonałby wszystkich rywali!

JJ 16:14 29 stycznia 2020
Zdj. Jakub Szymczuk [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w najnowszym badaniu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl deklasuje wszystkich potencjalnych rywali w drugiej turze.

Jeżeli doszłoby do dogrywki i Andrzej Duda zmierzyłby się z kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Małgorzatą Kidawą-Błońską, to wygrałby wybory w stosunku 54 proc. do 46 proc..

Dokładnie tak samo sytuacja przedstawia się w scenariuszu, gdyby do drugiej tury przeszedł Szymon Hołownia.

Taki sam wynik Duda odnotował w hipotetycznym starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, liderem i kandydatem PSL na prezydenta.

Najsłabszy wynik zdobył w tym sondażu kandydat Lewicy, Robert Biedroń, z którym ubiegający się o reelekcję prezydent wygrałby stosunkiem 58 do 42 proc.

Warto jednak podkreślić, że Andrzej Duda w starciu z każdym z rywali odnotował 1-(w przypadku Biedronia) lub 2-procentowe (w przypadku pozostałej trójki) straty. 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 21 stycznia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1054.

 

Źródło: wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze