Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: PiS niekwestionowanym liderem. Zobacz, jak wypadł nowy ruch Trzaskowskiego

JJ 18:49 28 sierpnia 2020
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiTwitter/PiS
Trzy partie w Sejmie, PiS z koalicjantami zdecydowanym liderem. Oto wynik najnowszego sondażu CBOS. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 44 proc. badanych.

W takiej sytuacji wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami, zostawiając Koalicję Obywatelską daleko w tyle. Na formację opozycyjną (PO – Nowoczesna - Inicjatywa Polska – Zieloni) zagłosowałoby 19 proc. respondentów.

Do kogo należy ostatnie miejsce na podium? To duże zaskoczenie: Konfederacja, na którą chciałoby głosować 8 procent badanych.

Nowy sondaż CBOS jest o tyle ciekawy, że uwzględniono w nim nowy ruch Rafała Trzaskowskiego. Jeżeli chodzi o poparcie dla „Nowej Solidarności”, to jest ono bardzo niskie, zwłaszcza, gdy spojrzymy na wynik Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Chęć głosowania na ruch tworzony przez prezydenta Warszawy wyraziło 0,2 procent ankietowanych.

Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami cieszy się poparciem 44 procent badanych. Koalicja Obywatelska - 19 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Gdyby wybory odbyły się teraz, nad progiem wyborczym znalazłaby się jeszcze Konfederacja, na którą chce głosować 8 procent ankietowanych. Bardzo niskim poparciem cieszy się nowy ruch Rafała Trzaskowskiego - na "Nową Solidarność" głosować chciałoby tylko 0,2 procent badanych.

Poza podium znalazły się następujące ugrupowania: Nowa Lewica (4 proc. zwolenników) oraz Koalicja Polska PSL-Kukiz’15 (3 proc. poparcia).

Jeżeli chodzi o ruchy i ugrupowania inne niż te, których przedstawiciele zasiadają obecnie w polskim parlamencie, to w wypowiedziach respondentów najczęściej pojawiało się ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050 (2,3 proc. ogółu wskazań).

 

 

Źródło: PAP, Niezależna

Wczytuję ocenę...
TAGI: PiS, sondaż, CBOS


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze