Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Semka: Odwołanie Macierewicza to zaciśnięcie zębów przez Kaczyńskiego i odbudowa relacji z prezydentem

pmb 20:35 9 stycznia 2018
fot. Telewizja Republika
– Prezydent Andrzej Duda jest dylematem dla PiS-u. W 2020 r. będzie kwestia kandydata PiS na prezydenta. Prawo i Sprawiedliwość nie ma dobrego kandydata. Z emigracji może wrócić Donald Tusk – powiedział publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka, który był gościem red. Adriana Stankowskiego w programie "Wolne Głosy Wieczorem" w Telewizji Republika.

– Jutro jest jedna z ostatnich czterech miesięcznic smoleńskich. Pytanie czy będzie Antoni Macierewicz i czy zabierze głos. Pytanie co powie Jarosław Kaczyński. Pytanie czy będą transparenty nawiązujące do Antoniego Macierewicza. Elektorat Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo lojalny – podkreślił gość programu.

Już w grudniu zeszłego roku były opinie, że był zawarty jakiś układ. Już wtedy mówiono, ze prezydent stawia odejście Antoniego Macierewicza jako warunek unormowania relacji i podpisania projektów ustaw o reformie sądownictwa. Teraz możemy stwierdzić, że te pogłoski były prawdą – stwierdził publicysta "Do Rzeczy".

"Czy Antoni Macierewicz znajdzie swoje miejsce w obozie Prawa i Sprawiedliwości?"

– Są scenariusze pozytywne i negatywne. Pozytywny scenariusz to załagodzenie konfliktu, a negatywny to jest sytuacja w której osoby wobec których były wątpliwości jak gen. Kraszewski odzyskają pole. Wszystko zależy od tego jak minister Błaszczak nawiąże kontakty z pałacem prezydenckim – zaznaczył Piotr Semka.

– Czy Antoni Macierewicz znajdzie swoje miejsce w obozie Prawa i Sprawiedliwości? To jest dla niego bolesna rzecz. Nie zaproponowano dla niego funkcji marszałka ani wicemarszałka – powiedział gość programu.

– Jeżeli Andrzej Duda będzie wysyłał ukłony w kierunku szeroko rozumianej poprawności politycznej to elektorat PiS-u tego nie wytrzyma – oświadczył publicysta "Do Rzeczy"

"Teraz rząd dzieli się na 4 grupy"

1 – ludzie Morawieckiego

2 – ludzie Gowina, którzy dobrze żyją z ludźmi Morawieckiego

3 – single jak na przykład minister Czeputowicz

4 – zakon PC, czyli ludzie, którzy współpracują z Jarosławem Kaczyńskim i którzy są bardzo posłuszni jego poleceniom

"Bardzo wielu ludzi czuje się zdezorientowanych i rozczarowanych"

– Dzisiejszą rekonstrukcję przesłoniła sprawa Antoniego Macierewicza. Większość nazwisk była do przewidzenia. Niestety sprawa Antoniego Macierewicza nie została w żaden sposób wytłumaczona opinii publicznej. Odebrałem setki telefonów, główne oburzenie idzie w kierunku Andrzeja Dudy. Jest to ogromny problem. Nie radziłbym tego nie doceniać, bardzo wielu ludzi czuje się zdezorientowanych i rozczarowanych – powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, który również wystąpił w programie.

– Prawo i Sprawiedliwość żyje z tych ludzi, którzy go popierają, Chodzi o tych ludzi, którzy chodzili na marsze smoleńskie. Im trzeba powiedzieć co dalej z Smoleńskiem – podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze