Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saryusz-Wolski: Gdyby za walkę z koronawirusem odpowiadała UE, to zostałaby ona przegrana przez biurokrację

AS 15:53 16 marca 2020
Telewizja Republika
– Unia robi tyle ile w jej mocy, więc chyba udowadnia to, co się dzieje, że najlepszym punktem dowodzenia walki z koronawirusem jest rząd danego państwa, bo na szczeblu unijnym ta walka poległa by w biurokracji - mówił w rozmowie z Adrianem Stankowskim w programie TV Republika europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

Jacek Saryusz-Wolski odniósł się do działań UE ws. pandemii koronawirusa. – Rola Unii Europejskiej tej materii jest ograniczona. Jeżeli chodzi o ochronę zdrowie, to wyłączne kompetencje mają kraje członkowskie, ale to nie oznacza, że Unia Europejska nie może nic robić - wyjaśnił. 

– UE już zdecydowała, żeby te już przyznane środki europejskie przekazać na walkę z koronawirusem - dodał.

– Drugi sposób to poluzowanie zasad i rygory makro finansowej dyscypliny, co zostało zapowiedziane - kontynuował polityk.

 – Trzecie to poluzowanie zasad polityki konkurencji - zauważył europoseł.

– Europejski Bank Centralny może również działać w obszarze polityki monetarnej - zaznaczył rozmówca Telewizji Republika

– Trzeba być konsekwentnym, że albo stoimy na stanowisku, że Unia Europejska robi tylko to, co przekazały w kompetencjach jej państwa członkowskie, albo nie należy oczekiwać, że będzie robiła Unia coś w obszarze w których kompetencji i funduszy nie ma - powiedział.

Polityk wyjaśnił, że Włochy maja do Niemcy żal o zupełnie coś innego, niż brak wsparcia. – Włosi kupili w Chinach dostawę masek i innego sprzętu i został wysłany tranzytem do Amsterdamu i był transportowany przez Niemcy a Niemcy go zarekwirowały - wyjaśnił.

 – Unia robi tyle ile w jej mocy, więc chyba udowadnia to, co się dzieje, że najlepszym punktem dowodzenia walki z koronawirusem jest rząd danego państwa, bo na szczeblu unijnym ta walka poległa by w biurokracji, więc nie popieram przenoszenia odpowiedzialności na wyższy szczebel - ocenił rozmówca Adriana Stankowskim. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze