Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Romanowski: Działania przeciw Polsce mają charakter polityczny, a nie prawny

AS 10:18 25 lutego 2020
Telewizja Republika
–- Wszystkie badania opinii publicznej, poziom zaufania do sądów, który spada z roku na rok, pokazują, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią w programie Polskiego Radio 24

Romanowski wyjaśnił, że Polska bierze udział w spotkaniach dotyczących mechanizmu badania praworządności we wszystkich krajach Unii Europejskiej, zaproponowanemu przez komisarza Didiera Reyndersa. - Bardzo aktywnie w tych spotkaniach uczestniczymy, proponujemy metodologię jak badać poziom praworządności we wszystkich krajach UE i jestem przekonany, że tutaj wypadamy bardzo dobrze. Problemy mogą mieć Niemcy, Portugalia czy inne kraje, w których np. bardzo upolityczniony jest system nominacji sędziowskich - wyjaśnił.

- Działania przeciw Polsce mają charakter polityczny, a nie prawny - to są próby nacisków na Polskę, która rośnie i się rozwija - zaznaczył wiceminister. 

– Wszystkie badania opinii publicznej, poziom zaufania do sądów, który spada z roku na rok, pokazują, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna. Pokazują to także codzienne rozmowy z Polakami w trakcie kampanii wyborczej czy spotykań. Jest przekonanie, że w sądach nie ma sprawiedliwości, panuje natomiast formalizm, ciągle przedłużające się postępowania, a ze strony sędziów coraz częściej mamy do czynienia z działaniami o charakterze politycznym - dodał. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze