Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Strajk był bardzo trudnym doświadczeniem dla nauczycieli, uczniów, rodziców… Wydarzyło się wiele złego"

pmb 15:45 11 czerwca 2019
Fot. Telewizja Republika
Sytuacja strajkowa była bardzo trudnym doświadczeniem dla nauczycieli, uczniów, rodziców… Wydarzyło się wiele złego – powiedziała b. wiceminister edukacji narodowej, a obecnie posłanka PiS i członek Komisji Edukacji Narodowej Teresa Wargocka, która była gościem red. Nowakowskiej w Telewizji Republika.

Przypomnijmy: nowy minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił, że wszyscy uczniowie znajdą miejsce w szkołach. – Wszyscy absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych znajdą swoje miejsce w szkołach średnich – podkreślił szef MEN.

– Wszystkie te procesy, które zaplanowaliśmy przebiegły zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W tej chwili jest duże wyzwanie przed samorządami związane z tą reformą edukacji – podkreśliła rozmówczyni red. Nowakowskiej. – Jestem absolutnie przekonana, że we wrześniu każdy uczeń znajdzie swoje miejsce w systemie edukacji – dodała.

– Zawsze aplikowanie do szkoły średniej wiązało się z pewnymi emocjami. Trzeba być razem z rodzicami i uczniami w tym trudnym momencie. Ile mamy w Warszawie liceów, techników, szkół branżowych… To leży w kwestii samorządów – zaznaczyła b. wiceszefowa MEN.

Czytaj więcej: Mocne zapewnienia ministra edukacji: Będą podwyżki dla nauczycieli. Ciekawe co na to ZNP? 

Sytuacja strajkowa była bardzo trudnym doświadczeniem dla nauczycieli, uczniów, rodziców… Wydarzyło się wiele złego. W niektórych miejscach nie powróciły jeszcze dobre emocje i szacunek. Życzę wszystkim, by wakacje to był czas wyciszenia – zaapelowała członek Komisji Edukacji Narodowej.

– W ciągu 1,5 roku wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 20 proc. Takiej podwyżki po 1989 r. kadra nauczycielska nie dostała. Myślimy o nauczycielach, chcemy żeby ich wynagrodzenie było coraz większe. Jest nowy minister (który jest nauczycielem z zawodu), to nowe otwarcie – mówiła Teresa Wargocka.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze