Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ponad Prawem". Hałacińska: Dziś potrzeba większej odwagi niż za komuny, aby bronić niewinnych osób

JJ 18:36 12 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w dzisiejszym odcinku programu „Ponad prawem” na antenie Telewizji Republika była Kinga Hałacińska, dziennikarka i współtwórczyni Komitetu Obrony Mirosława Ciełuszeckiego, bohatera pierwszego odcinka „Ponad prawem”.

– Sprawę Mirosława Ciełuszeckiego opisywałam w „Rzeczpospolitej” wiele lat temu. Opisując przypadek tak ogromnej firmy, jaką on miał, a sprawa jest w mediach od lat, można spodziewać się, że ktoś się nią zainteresuje. Sprawę rozpoczęli „Gazeta Polska” i redaktor Przemysław Harczuk i dołączali się inni dziennikarze- powiedziała rozmówczyni Telewizji Republika.

– Wszyscy opisywali fakty podobnie i byli bardzo zdziwieni, że szafowane są wyroki na podstawie akt, które zniknęły, komputera, którego nie ma i na podstawie opinii biegłych, którzy w momencie ich wydawania nie mają uprawnień- wyliczała Hałacińska.

– Mirosława Ciełuszeckiego bronią ludzie od prawa do lewa, zarówno Piotr Ikonowicz, byli działacze ruchu Wolność i Pokój, jak i ludzie związani z prawicą. Są to ludzie, którzy cechowali się odwagą w czasach komunizmu i tę samą odwagę mają obecnie-podkreśliła.

-Dalej trzeba mieć odwagę, aby bronić niewinnych ludzi?- zapytał redaktor Stankowski.

– Moim zdaniem dziś potrzebna jest znacznie większa odwaga. Wówczas marazm był powszechny, nikt – włącznie z samymi komunistami – nie wierzył, że system, jaki stworzyli był idealny. Obecnie każda partia, idąc do wyborów, obiecuje nam, że stworzy całkowicie nowe, świetne państwo, a tymczasem to państwo nie działa- wskazała dziennikarka.

Uważasz, że zostałeś poszkodowany przez wymiar sprawiedliwości?

Przerwij milczenie! Zgłoś się do nas: ponadprawem@telewizjarepublika.pl

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze