Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ameryka zawsze wstaje, jest dumna i walczy". Trump oddał hołd ofiarom zamachów z 11.09

JJ 20:36 11 września 2020
Prezydent USA Donald Trump upamiętnił tragiczną dla Amerykanów rocznicęTwitter/@realDonaldTrump
W piątek w Shanksville w Pensylwanii prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych, które wstrząsnęłty całym światem 11 września 2001 roku. Wraz z małżonką Melanią Trump amerykański przywódca złożył wieniec w miejscu pamięci.

Dokładnie 19 lat temu w Shanksville w Pensylwanii 19 lat temu rozbił się jeden z czterech uprowadzonych przez terrorystów samolotów. Po starcie z lotniska w Newark w stanie New Jersey pasażerowie i załoga podjęli próbę obezwładnienia terrorystów. Celem zamachowców był prawdopodobnie Kapitol.

Prezydent USA wygłosił krótką przemowę w miejscu upamiętniającym tragiczne wydarzenia z 2001 r. Donald Trump podkreślił, że pasażerowie samolotu są amerykańskimi bohaterami, którzy oddali życie w obronie USA.

– Triumfowali nad terroryzmem – mówił polityk.

 

– Bohaterowie stanowią wieczne przypomnienie, że niezależnie od ryzyka, zagrożenia i szans, Ameryka zawsze wstaje, jest dumna i walczy – podkreślił amerykański przywódca, który w towarzystwie pierwszej damy złożył wieniec przed pomnikiem upamiętniającym ofiary zamachów z 11 września.

W związku z epidemią koronawirusa uroczystości były ograniczone czasowo, a uczestnicy zachowywali dystans kilku metrów.

Pamięć ofiar tragedii sprzed 19 lat uczczono także w Nowym Jorku, gdzie odbyła się uroczystość odczytywania ich nazwisk.

 

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze