Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PSL zbiera byłych posłów Twojego Ruchu

apu 11:14 18 grudnia 2014
Janusz Piechociński, wicepremier, szef PSL /// Janusz Palikot, szef Twojego RuchuTelewizja Republika /// flickr/PiotrDrabik/CC BY 2.0
Jak ustaliła TVP Info, szóstka polityków, którzy po odejściu z Twojego Ruchu utworzyli koło poselskie "Bezpieczeństwo i Gospodarka", przejdzie do PLS-u.

Szóstkę tworzą Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński.

To nie pierwszy taki transfer. Wcześniej szeregi ludowców zasilili inni byli posłowie TR, którzy opuściwszy Janusza Palikota powołali koło "Inicjatywa Dialog". Chodzi o Bartłomieja Bodio, Artura Bramorę, Dariusza Dziadzio i Halinę Szymiec-Raczyńską.

W 2010 r. w wyborach parlamentarnych partia Palikota uzyskała 10 proc. poparcia i wprowadziła do Sejmu 40 przedstawicieli. Obecnie TR ma zaledwie 15 posłów. Jeżeli szeregi partii opuści chociaż jedna osoba, to Klub Parlamentarny TR przestanie istnieć i stanie się kołem poselskim.

Komentarz Cezarego Gmyza, dziennikarza Telewizji Republika i tygodnika "Do Rzeczy":

Przejście sześciu uciekinierów od Palikota oznacza nie tylko rozpad koła jakie tworzyli ale przede wszystkim istotne wzmocnienie koalicji rządzącej. Pozwala to bezpiecznie rządzącym przechodzić przez głosowania bez obawy, że na skutek absencji mogą przegrać głosowanie. Ich akces do klubu PSL jasno też pokazuje, że twór jakim był ruch Palikota i jego posłowie to w gruncie rzecz cisi koalicjanci.

 

Źródło: newsweek.pl, TVP Info

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze