Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent jasno i wprost o onkologii i geście poseł Lichockiej

JJ 9:54 24 lutego 2020
Zdj. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0), Wikimedia Commons
Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” skomentował narrację opozycji związaną z rekompensatą w wysokości prawie 2 mld złotych dla mediów publicznych. Odniósł się także do gestu posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej.

Zdaniem głowy państwa, opozycja – podnosząc w kampanii temat onkologii i forsując narrację, że rząd PiS, zamiast na onkologię, przeznacza pieniądze na media publiczne – dopuszcza się manipulacji, a także instrumentalnie wykorzystuje ludzkie cierpienie i choroby.

– Prawda jest natomiast taka, że wydatki na leczenie nowotworów rosną. Na początku lutego w Pałacu Prezydenckim przedstawiliśmy z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim Narodową Strategię Onkologiczną - kompleksowy, 10-letni plan walki z rakiem- wskazał Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

– Mamy pełną świadomość wagi problemu. Stąd narodowy program, który wiąże się ze znacznym zwiększeniem środków- podkreślił.

Prezydent skomentował również słynny już gest posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej, który także jest wykorzystywany przez opozycję przeciwko obecnemu rządowi, a także ubiegającemu się o reelekcję Andrzejowi Dudzie. W ocenie głowy państwa, tego rodzaju sytuacja nie powinna się zdarzyć, gdyż politycy muszą panować nad emocjami.

– Doskonale wiem, że w Sejmie bywają różne sytuacje, czasem skrajnie trudne. Pamiętam to dobrze z czasów, kiedy byłem ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy później posłem, wtedy nieraz zdarzało się, że byłem obrzucany wyzwiskami- wspominał Duda.

– Nie było to miłe, takie zachowanie zawsze wywoływało moje oburzenie, ale polityk musi umieć nad sobą panować- zaznaczył prezydent.

 

 

Źródło: Sieci

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze