Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent i premier: Uczynimy wszystko, żeby zabezpieczyć Polskę

AS 11:52 19 marca 2020
Twitter
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w czwartek, że program pomocy dla gospodarki w związku z epidemią koronawirusa może ulec modyfikacjom. Jeżeli będzie to konieczne, to program ulegnie wzmocnieniu i intensyfikacji - zadeklarował.

"Uczynimy wszystko, co tylko możliwe, żeby w jak największym stopniu Polskę i nasz poziom życia zabezpieczyć przed skutkami tego, co w tej chwili się dzieje. Wszystko, dosłownie wszystko. Będziemy szukali wszelkich możliwych rozwiązań ku temu; dzisiaj zakładamy program, ale oczywiście on może ulegać modyfikacjom i będzie ulegał - jeżeli to będzie konieczne, wzmocnieniu, intensyfikacji, zwiększeniu. Musimy być elastyczni" - powiedział prezydent w czwartek po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

Pakiet pomocowy dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa został przedstawiony w środę po Radzie Gabinetowej.

 

Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. 

Źródło: Twitter // PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze