Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli na audiencję u papieża Franciszka

JK 11:52 25 września 2020
Prezydent RP Andrzej Duda (2L) na dziedzińcu św. Damazego po przybyciu do Watykanu.PAP/Piotr Nowak
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w piątek do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. Spotkanie to, odbywające się w ostatnim dniu ich wizyty w Rzymie ma związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

Program wizyty za Spiżową Bramą przewiduje rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji.

Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie prezydent RP spotka się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjmie papież na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa.

Strona watykańska zdecydowała, że z powodu nadal obowiązujących obostrzeń dziennikarze nie będą mogli obserwować audiencji w bibliotece. Wysłannicy mediów, obowiązkowo w maseczkach, pozostaną na dziedzińcu Świętego Damazego, na który wjechały limuzyny z parą prezydencką i towarzyszącymi jej osobami.

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją uda się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze