Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Kaczyński: Równowaga medialna jest warunkiem dobrze funkcjonującej demokracji

AS 7:20 10 lipca 2020
Jarosław Kaczyński / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Wyniki ekonomiczne z lat 2005-2007, przypominam wtedy też rządziliśmy, w bardzo trudnej koalicji, i lat 2015-2020 wskazują w sposób oczywisty, a to już łącznie jednak 7 lat, że to my jesteśmy tą stroną, która potrafi rządzić gospodarką - mówił na antenie Radia Maryja prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– W tej chwili kandydat Rafał Trzaskowski stosuje taką taktykę uników, próbuje po prostu nie informować opinii publicznej, jakie ma rzeczywiście poglądy albo wręcz wprowadzać opinię publiczną w błąd. To prawda jest taka, że on reprezentuje liberalizm lewicowy, którego elementem jest taki bardzo daleko posunięty permisywizm - zgoda na wszystko. Zgoda także na ofensywę formacji LGBT, czyli wprowadzanie metod wychowawczych, które prowadzą do daleko idącej demoralizacji przez seksualizację - stwierdził Jarosław Kaczyński.

– Zatrzymanie tego jest dla przyszłości naszego państwa, naszego narodu niezwykle ważne. Polska tak skonstruowana będzie Polską ludzi nieszczęśliwych, ale także sądzę, że naciskana przez sąsiadów mających większe zasoby niż my w jakimś momencie przestanie być tak naprawdę Polską - dodał. 

– Choćby wielka część mediów, ale są najważniejszym bastionem starego systemu - mówił prezes PiS.

– Dzisiaj ilość wyroków, które łamią prawo, jest tak wielka, że trudno w ogóle tego rodzaju przypadki zliczyć, i przeświadczenie wielu Polaków, że u nas sprawiedliwości nie ma, jest jak najbardziej uzasadnione - zaznaczył. 

– Wyniki ekonomiczne z lat 2005-2007, przypominam wtedy też rządziliśmy, w bardzo trudnej koalicji, i lat 2015-2020 wskazują w sposób oczywisty, a to już łącznie jednak 7 lat, że to my jesteśmy tą stroną, która potrafi rządzić gospodarką - podkreślił polityk.

– Walczymy skutecznie, co najlepiej pokazała sprawa VAT-u z patologiami, a oni nie, ale we wszystkich badaniach oni są oceniani przez społeczeństwo jako lepiej przygotowani do kierowania gospodarką. Siła mediów jest taka, że nawet wielu naszych zwolenników tak uważa, po prostu im to wmówiono - dodał. 

– Te wmówienia są nieszczęściem naszych czasów, trzeba zmienić sytuację w mediach. Równowaga medialna jest warunkiem dobrze funkcjonującej demokracji. My nie chcemy żadnych monopolów, żadnych 90 proc., chcemy zwykłej równowagi. Sądzę, że wtedy nie będzie żadnych wątpliwości, kto Polską będzie rządził - powiedział Jarosław Kaczyński. 

Źródło: Radio Maryja

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze