Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: postaramy się szybko zbudować drugi rurociąg

PR 11:34 30 sierpnia 2019
https://twitter.com/PremierRP
W piątek rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego dotyczącego awarii rurociągu tłoczącego nieczystośni do oczyszczalni Czajka. - Postaramy się w ciągu kilku dni zbudować alternatywny rurociąg - powiedział dziennikarzom w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 

W piątek rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po zakończeniu posiedzenia szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że podczas spotkania przedstawiono władzom Warszawy propozycję pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki z lewobrzeżnej do prawobrzeżnej Warszawy, tak, aby następnie trafiły one do oczyszczalni ścieków "Czajka".

 

O kwestię naprawy awarii w "Czajce" został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie premier Morawiecki.

- Postaramy się szybko, w ciągu kilku dni przeprowadzić ten by-pass tak, żeby na drugą stronę Wisły te ścieki były przerzucane - powiedział premier. - Rozmawiamy o różnych kurtynach tlenowych, różnych rozwiązaniach, wczoraj były bardzo intensywne rozmowy w tej sprawie również z fachowcami - mówił.

Jak dodał, w realizacji tych zadań "wiodącą rolę" będą odgrywały Wody Polskie.

- Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom Polski, którzy mogą być dotknięci przez tę katastrofę ekologiczną - powiedział szef rządu.

 

Czytaj także:

Rząd chce ratować Warszawę. Podczas sztabu kryzysowego w sprawie "Czajki", władzom Warszawy zaproponowano...

Źródło: media, twitter, IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze