Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy wystawili oceny rządowi, prezydentowi i premierowi. Zobacz wyniki

JJ 15:54 16 sierpnia 2020
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki - zobacz, jak oceniają ich PolacyFacebook/Mateusz Morawiecki
W sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl Polacy ocenili rząd, premiera i prezydenta. Czyje notowania wzrastają, a czyje słabną? Oto wyniki.

51 proc. respondentów (spadek o 1 p.p. w porównaniu do poprzedniego sondażu przeprowadzonego pod koniec lipca) ocenia pozytywnie pracę rządu. Przeciwnego zdania było 42 proc. badanych, czyli 2 p.p. mniej niż w zeszłym miesiącu. Liczba osób niezdecydowanych wzrosła natomiast o 3 p.p. i wynosi obecnie 7 proc.

Pozytywna ocena pracy premiera Mateusza Morawieckiego nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego sondażu. 54 proc. badanych wciąż ma dobre zdanie o działaniach szefa rządu. Negatywnie pracę Morawieckiego ocenia 40 proc. (o 1 p.p. mniej niż w lipcu). 6 proc., czyli o 1 p.p. więcej niż w poprzednim sondażu, nie ma w tej sprawie zdania.

Jeżeli chodzi o prezydenta Andrzeja Dudę, to jego działania pozytywnie ocenia 56 proc. badanych, co oznacza spadek w stosunku do zeszłego miesiąca o 1 p.p. Mamy 1-procentowy wzrost negatywnych ocen prezydenta – tę opcję wskazało 40 proc. ankietowanych. 4 proc. respondentów – tyle samo, ile w poprzednim badaniu – nie miało zdania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-14 sierpnia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze