Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy będą mogli przyjeżdżać do Bułgarii bez obowiązku kwarantanny

AS 17:14 30 maja 2020
Wikimedia Commons
Obywatele większości krajów UE, w tym Polski, będą mogli od początku czerwca przyjeżdżać do Bułgarii bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny. Rozporządzenie ministra zdrowia Kiriła Ananiewa o zmianie zasad przyjazdów do Bułgarii opublikowano w sobotę.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem dla osób przybywających ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Portugalii i Malty dwutygodniowa kwarantanna pozostaje obowiązkowa.

 

Bez konieczności 14-dniowej izolacji będą mogli przyjeżdżać do Bułgarii również obywatele Serbii i Macedonii Północnej.

 

Obowiązek kwarantanny nie dotyczy dyplomatów i pracowników medycznych, załóg samolotów, kierowców tirów pracowników sezonowych w rolnictwie. Podróżni tranzytowi również nie muszą udawać się na kwarantannę. Załogi samolotów będą zobowiązane do odbycia kwarantanny wyłącznie w sytuacji, gdy na pokładzie samolotu byli pasażerowie zakażeni koronawirusem.

 

Rozporządzenie ministra Ananiewa jest związane ze stopniowym łagodzenie restrykcji epidemicznych. W Bułgarii otwarto już muzea, restauracje, parki, kina i teatry. Zezwolono na organizowanie konferencji i seminariów. Noszenie maseczek jest obowiązkowe wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. W kurortach czarnomorskich zaczęto otwierać hotele, branża turystyczna liczy na rozpoczęcie sezonu od połowy czerwca.

 

Według Krajowego Sztabu Operacyjnego epidemia koronawirusa w Bułgarii wygasa. W ciągu ostatniej doby odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia oraz trzy kolejne zgony na Covid-19. Liczba zarażonych od początki epidemii wynosi 2499, a zmarłych - 139. Za wyleczone uznano już 1064 osoby.

 

W Bułgarii do 14 czerwca obowiązuje nadzwyczajna sytuacja epidemiczna, ale ograniczenia z nią związane stopniowo znikają.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze