Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piontkowski: Polacy czują się bezpieczniej. Jest w tym zasługa działań rządów PiS oraz prezydenta Andrzeja Dudy

A.N. 19:17 9 lipca 2020
Twitter
Przywracane posterunki policji, które były likwidowane za rządów PO-PSL są symbolem polityki rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy w kwestiach bezpieczeństwa obywateli - mówili w czwartek w Zaściankach (Podlaskie) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski i b. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
Obaj podlascy posłowie podsumowali działania rządu na rzecz bezpieczeństwa Polaków: posterunki policji, doposażanie armii, powołanie wojsk obrony terytorialnej, program modernizacji służb mundurowych czy doposażania ochotniczych straży pożarnych.

"Polscy obywatele czują się bezpiecznie i ogromna w tym zasługa działań rządów PiS oraz prezydenta Andrzeja Dudy, który także i w tych kwestiach współpracował z rządem i był inicjatorem wielu działań w tej dziedzinie" - mówił na konferencji prasowej minister edukacji, pełnomocnik regionalny PiS w Podlaskiem, Dariusz Piontkowski.

"Bezpieczeństwo to jest wielka wartość i chyba każdy z nas to wie, ale z bezpieczeństwem jest tak jak z powietrzem - jak oddychamy czystym powietrzem, to o tym nie myślimy. Kiedy czujemy się bezpiecznie, to nie zwracamy na to uwagi i to jest coś naturalnego. Problem pojawia się wtedy, kiedy tego bezpieczeństwa zabraknie i wtedy odczuwamy tę wielką wartość" - mówił Jarosław Zieliński. Ocenił, że pod względem bezpieczeństwa Polska w ostatnich latach "bardzo się zmieniła".

Zieliński mówił, że w Polsce za rządów PO-PSL zlikwidowano ponad połowę z ok. 800 posterunków policji, zostało ich ok. 400. Podkreślił, że rząd PiS je przywraca, dlatego że "mieszkańcy mniejszych miejscowości zasługują na taką samą jakość życia jak dużych miasta". Przypomniał, że w Podlaskiem zamknięto 17 posterunków. W ostatnich latach odtworzono 13 z nich, zbudowano trzy nowe: w Zaściankach, Sokołach i w Raczkach. 4 kolejne są w budowie, gotowy do oddania jest posterunek w Szypliszkach.

Poinformował, że w Podlaskiem przez cztery lata na modernizację służb mundurowych trafiło ok. 300 mln zł, do służb trafiło ponad 400 różnych samochodów.

"Posterunki stały się symbolem naszej polityki bezpieczeństwa, naszej - czyli rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta" - mówił Zieliński. Dodał, że takim symbolem jest też Krajowa Mapa Bezpieczeństwa. Przekonywał, że ważna jest w tym rola urzędującego prezydenta.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powiedział, że w odtwarzaniu i tworzeniu posterunków pomagały samorządy, które przekazywały swoje środki na ten cel lub nieruchomości.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze