Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piechociński: PSL co najmniej trzecią siłą w wyborach samorządowych

mg 16:34 5 października 2014
ZRZUT EKRANU Z MATERIAŁU ZAMIESZCZONEGO NA STRONIE TVN24.PL
Prezes PSL Janusz Piechociński zapowiedział, że ludowcy chcą w wyborach samorządowych zdobyć co najmniej trzecią pozycję w kraju. W wyborach na prezydenta Krakowa poparł Jacka Majchrowskiego, ubiegającego się o czwartą kadencję.

– Naszym zadaniem jest zająć w skali kraju co najmniej trzecie miejsce, naszym zadaniem jest potwierdzić największą liczbę starostów, wicestarostów i wójtów w Polsce – mówił szef ludowców i wicepremier dziennikarzom na krakowskim Rynku Głównym. Wcześniej wraz z małopolskimi kandydatami PSL złożył kwiaty na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki.

Jak mówił Piechociński, PSL jest partią, która dysponuje sprawdzonymi samorządowcami – „takimi, którzy nie krzyczą, nie hałasują, nie obrzucają się błotem, ale potrafią współpracować i współdziałać”.  – Będziemy w tej kampanii wyjątkowo aktywni, niesiemy bowiem dojrzałe, obywatelskie i sprawdzone umiejętności – zaznaczył.

Piechociński poinformował, że w wyborach na prezydenta Krakowa ponownie popiera, podobnie jak jego partia, ubiegającego się o wybór na czwartą kadencję Jacka Majchrowskiego. Według niego to kandydat, który „zrealizował swój wielki program sprzed czterech lat, który potrafi łączyć, który wyciąga rękę do zgody”.

– Na takich ludzi warto stawiać i dlatego apeluję do mieszkańców Krakowa: nie rezygnujcie państwo z Jacka Majchrowskiego, bo swoim doświadczeniem, swoimi kompetencjami, a przede wszystkim mądrością (…) może on miastu i polskiej polityce, polskiemu samorządowi służyć tak dobrze, jak dotąd, a nawet jeszcze lepiej – powiedział prezes PSL.

Według niego ludowcy, nie tylko w Krakowie, popierają też kandydatów spoza swojej partii. – Również w wielu innych gminach i miastach nie szukamy na siłę kandydata z zieloną koniczyną, tylko często wspieramy tych bez zielonej koniczyny, którzy dobrze prowadzą miejscową wspólnotę – tłumaczył Piechociński.

Wicepremier, pytany o możliwe koalicje PSL w sejmikach i radach gmin po wyborach samorządowych, zaznaczył, że bez PSL trudno zbudować stabilną większość. – Byliśmy w rządzie Donalda Tuska, jesteśmy w rządzie Ewy Kopacz i zrobimy wszystko, żeby po wyborach w 2015 roku być w rządzie, bo stabilizujemy, bo mamy odpowiedzialnych ludzi (…), bo PSL nie było +w taśmach+. To pokazuje, że jesteśmy dojrzałym środowiskiem – dodał.

W wyborach na prezydenta Krakowa z prezydentem Jackiem Majchrowskim zmierzą się kandydat prawicy Marek Lasota, kandydatka PO Marta Patena, kandydat niezależny Łukasz Gibała, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Leśniak z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom – Porozumienie Ruchów Miejskich oraz Konrad Berkowicz, kandydat Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. 

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze