Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież apeluje do świata o ochronę chrześcijan na północy Iraku

ma 14:20 7 sierpnia 2014
Telewizja Republika
Papież Franciszek zaapelował do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań na rzecz ochrony mieszkańców północnego Iraku, w znacznej części chrześcijan, którzy uciekają przed ofensywą prowadzona przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

W oświadczeniu, odczytanym przez rzecznika Stolicy Apostolskiej księdza Federico Lombardiego, papież zapewnił, że "dołącza się do pilnych apeli biskupów" w regionie o pokój. Wezwał społeczność międzynarodową do "podjęcia działań na rzecz zakończenia trwającej tragedii humanitarnej"; zaapelował "o ochronę pokrzywdzonych lub zagrożonych przemocą" i o zapewnienie niezbędnej pomocy.

– W świetle napawających trwogą wydarzeń Stolica Piotrowa kolejny raz zapewnia o swej bliskości duchowej ze wszystkimi, którzy przechodzą te bolesne doświadczenia, i przyłącza się do żarliwych apeli biskupów regionu (...) o zgodną modlitwę, aby wyprosić u Ducha Świętego dar pokoju – zaapelował Franciszek.

Państwo Islamskie poszerzyło dziś kontrolowane przez siebie obszary w północnym Iraku. Jak relacjonowali zbiegli stamtąd mieszkańcy, islamiści zajęli największe chrześcijańskie miasto Iraku - Bachdidę (Karakosz) oraz sąsiednie tereny, opuszczone w nocy ze środy na czwartek przez kurdyjskie oddziały, w tym miasta Tal Kaif, Bartella i Karemlesz, położone w okolicach okupowanego przez dżihadystów Mosulu.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze