Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oscarowe "Shallow" plagiatem? Sprawa najprawdopodobniej będzie miała swój finał w sądzie. ZOBACZ

M.N. 17:58 13 sierpnia 2019
YouTube
Amerykański muzyk Steve Ronsen twierdzi, że piosenka "Shallow", za którą Lady Gaga dostała Oscara, jest plagiatem. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała swój finał w sądzie.

Steve Ronsen zapowiedział, że pozwie Lady Gagę oraz innych twórców hitu "Shallow" o plagiat. Muzyk twierdzi, że utwór brzmi jak jego piosenka „Almost” z 2012 r. Dodał, że od kilku miesięcy próbował kontaktować się z prawnikami Lady Gagi. Miał im przesłać m.in. oficjalny raport znanego muzykologa, który potwierdził podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma utworami. Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia, dlatego muzyk zapowiedział, że wyśle do sądu pozew, w którym będzie domagać się miliona dolarów odszkodowania.

– Wiele osób zwróciło mi uwagę na to, że "Shallow" brzmi jak moja piosenka. To nie ja to wyszukałem, nawet nie widziałem filmu (choć słyszałem, że jest całkiem niezły). Podziwiam Lady Gagę i chcę po prostu przejść do sedna sprawy. Są też inni twórcy tej piosenki, w tym Mark Ronson. Skontaktowałem się z muzykologiem, który zgadza się, że te utwory są podobne. Po prostu chcę, żeby ktoś zbadał wszelkie możliwe naruszenia - powiedział Steve Ronsen w rozmowie z ET Online.

Do oskarżeń o plagiat odniósł się prawnik Lady Gagi. Jego zdaniem zarzuty Ronsena są niedorzeczne i chce on po prostu zdobyć rozgłos i wzbogacić się kosztem artystki. 

 

Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze