Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orędzie prezydenta: Tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie zwalczyć koronawirusa

AS 20:06 10 marca 2020
Telewizja Republika
– Dlatego jako Prezydent zwracam się do wszystkich moich Rodaków, do wszystkich obywateli abyśmy w obliczu zagrożenia koronawirusem pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie go zwalczyć. Nasza bronią jest wiedza, rozsądek i higiena - zaapelował prezydent Andrzej Duda.

– Od kilku miesięcy na całym świecie rozprzestrzenia się koronawirus. Zachorowało już ponad 100 tysięcy ludzi. Odnotowano tysiące zgonów. Sytuacja jest poważna - mówił prezydent. 

– Także w Europie, gdzie większość krajów odnotowała już przypadki zarażenia wirusem - kontynuował.

– Z uwagą i troską obserwujemy to, co się dzieje we Włoszech, które w największym stopniu zostały dotknięte epidemia - powiedział Andrzej Duda.

– Jak poważna staje się sytuacja w Hiszpanii, Francji czy w Niemczech, które odnotowują po kilkaset nowych zachorowań dziennie.
Wirus w ostatnich dniach dotarł do Polski. Wiemy, że liczba osób zarażonych będzie w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam ze władze Rzeczypospolitej wcześniej podjęły odpowiednie kroki by się do tego wyzwania przygotować - mówił.

– Teraz podejmowane są konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków. Wprowadzone zostały kontrole sanitarne na granicach naszego kraju. Wydana została decyzja o zakazie organizacji imprez masowych - dodał.

– W następnych dniach będą podejmowane kolejne niezbędne kroki. Przyświeca nam w tym wszystkim zasada: po pierwsze zapobieganie i ochrona. Jestem w stałym kontakcie z premierem, ministrem zdrowia i ministrem spraw wewnętrznych - zaznaczył prezydent.

– Rząd, administracja rządowa i samorządowa, służby sanitarne, medyczne, policja, straż pożarna, straż graniczna, wojsko pracują z poświeceniem, by chronić Polaków. Wysoko oceniam działania podejmowane w tej sprawie i bardzo za nie dziękuję - kontynuował.

 – Podejdźmy ze zrozumieniem do ich działań. Proszę uważnie śledzić wszystkie zalecenia wydawane przez służby i się do nich stosować - ocenił.  

– Apelując o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, pamiętajmy równocześnie – nauczeni doświadczeniami innych krajów – że sprawa jest poważna. Nie wolno jej lekceważyć - powiedział Andrzej Duda.

– Koronawirus to nie tylko sprawa rządu. To sprawa nas wszystkich. To dziś sprawa każdego Polaka. Oczywiście to na nas rządzących spoczywa największa odpowiedzialność. Mamy tego świadomość i nie uchylamy się od niej - zapewnił.

– Na moją prośbę odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu na którym przyjęto ustawę mająca ułatwić walkę z zagrożeniem. Niezwłocznie ją podpisałem i już obowiązuje - mówił. 

– Dzisiaj zwołałem posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by rząd i przedstawiciele opozycji mogli ze mną wspólnie rozmawiać o sposobach zapewnienia Polakom bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, za konstruktywny dialog. Dziękuję  opozycji za odpowiedzialną postawę - podkreślił prezydent.

 – Walka z Koronawirusem nie ma barw politycznych. Jego zwalczanie jest naszym wspólnym zadaniem i obowiązkiem - zapewnił.

– Szanowni Państwo, w sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie. Nie możemy ulec panice, ale także nie możemy narażać naszych współobywateli na ewentualne niebezpieczeństwo - zaapelował Andrzej Duda.

– Dlatego jako Prezydent zwracam się do wszystkich moich Rodaków, do wszystkich obywateli abyśmy w obliczu zagrożenia koronawirusem pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie go zwalczyć. Nasza bronią jest wiedza, rozsądek i higiena - mówił.

– Otoczmy szczególną opieką osoby starsze. Pamiętajmy o naszych dziadkach, rodzicach, ale także szczególnie o osobach samotnych – naszych sąsiadach, znajomych. Zaoferujmy im wszelką niezbędną pomoc, ale tez nie narażajmy ich na ryzyko - powiedział prezydent.

– Zawsze w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć. Wzajemnie sobie pomagać. Pokazywaliśmy to wielokrotnie. Wiem, że jako Polacy, doskonale zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności - zakończył. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze