Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orędzie prezydenta Dudy: wierzę w Polskę i Polaków – naszą narodową mądrość

ASy 10:38 6 sierpnia 2020
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podczas zaprzysiężenia.@KancelariaSejmu/Twitter
W czwartek przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie Andrzej Duda złożył przysięgę prezydencką i wygłosił orędzie. Tym samym rozpoczął drugą kadencję, która potrwa do 2025 roku.
– Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach; to Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem, głową państwa i zdecydowali - powiedział w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda w orędziu po zaprzysiężeniu na drugą kadencję.

Andrzej Duda złożył wcześniej przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i formalnie rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką.

– Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu+ - nasi wielcy przodkowie zapisali te niezwykle ważne słowa w Konstytucji 3 maja. Jakże aktualne okazały się one w ciągu ostatnich dni, tygodni i dzisiaj. Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach. To Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem, głową państwa i zdecydowali" - oświadczył prezydent.

- Chcemy Polski ambitnej, gdzie powstają dobrze płatne miejsca pracy. Polski, która tworzy obywatelom warunki do ekonomicznego rozwoju, wzrostu ich zamożności. Szczególnie dotyczy to młodego pokolenia. Przekleństwem przez lata było bezrobocie, to ono zabijało marzenia, zmuszało do emigracji. Musimy zrobić wszystko, by ta sytuacja się nie powtórzyła – mówił w orędziu Andrzej Duda.

Wskazywał także na  priorytety inwestycyjne w Polsce.

- Kryzys wymusza szybkie i odważne decyzje. W inwestycjach państwo musi dawać impuls, przykład. W czasie kryzysu inwestycje publiczne są najważniejsze. Nie ma rozwoju bez inwestycji, to wyzwanie dziejowe. Potrzebujemy przedsięwzięć wielkich jak CPK, rozbudowa gazoportu, przekop Mierzei Wiślanej. Konieczne są inwestycje i nakłady na budowę dróg i linii kolejowych. Ale potrzebne są też inwestycje lokalne

- powiedział. 

Konieczne są nakłady i inwestycje w każdym powiecie i w każdej gminie. Polska musi rozwijać się równomiernie.

- Aby nadal podnosić jakość życia, Polska musi się rozwijać. Będę nad tym czuwał!

- zapewnił. 
 

Źródło: Twitter/TVRepublika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze