Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Olczyk, Grzybowski i Badzio w dzisiejszym "Studiu Prasowym"

ASy 10:16 25 października 2020
TV Republika
Gośćmi Adriana Stankowskiego w niedzielnym "Studio Prasowym" byli Eliza Olczyk, Piotr Grzybowski i Paweł Badzio.

Na antenie dyskutowano o najważniejszej sprawie mijającego tygodnia - orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji eugenicznej.

- Zastanawiam się do czego doprowadzi to młodzież - wyrażał obawy Piotr Grzybowski z Tygodnika "Niedziela".

Cytował też słowa Jana Pawła II na temat tego, "do czego dąży naród, który zabija swoje dzieci":

- Decyzja godzi w prawa moralne. Jeżeli odstąpimy od obrony życia, odstąpimy też od moralów i zasad. Miałem okazję współpracować z ludźmi głęboko upośledzonymi, przez kilka tygodni nie wiedziałem, co się ze mną dzieje. Zrozumiałem wtedy, jak bardzo ci ludzie potrzebują naszej pomocy – mówił Piotr Grzybowski.

- Są silne przesłanki, że protesty działają według pewnego scenariusza - mówił Paweł Badzio z „Gazety Obywatelskiej”:

- Słuchając np. przedstawicieli portalu oko.press widzę, że protesty przebiegają według scenariusza. Ataki na Jarosława Kaczyńskiego są nieuzasadnione. Wysyłanie dzieciaków na Żoliborz jest absolutnie absurdalne - komentował.

Do sprawy odniosła się również Eliza Olczyk, dziennikarka "Wprost":

- Nie jestem ekspertem od prawa, ale skoro Trybunał Konstytucyjny orzekł, że mimo wszystko nie można zakończyć życia, to tu każda próba sprzeciwu jest nieuzasadniona. Jeżeli Trybunał orzekł w ten sposób, to nie widzę pola do próby zdefiniowania przepisu od nowa. Dziwię się partii rządzącej, że dopiero teraz próbuje coś zmienić. Mieli swój czas, by debatę z ulicy przenieść do Sejmu, nie zrobili tego, więc teraz muszą liczyć się z konsekwencjami. Jeżeli politycy nie wiedzą, ze ich decyzje mogą spotkać się ze sprzeciwem - powinni ustąpić ze stanowisk.

Czy powtórzy się u nas sytuacja, która miała miejsce w Chile? Jakie skutki będą miały ponowne obostrzenia w czerwonej strefie, która objęła cały kraj? Na te pytania również próbowano odpowiedzieć na antenie Telewizji Republika. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze