Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo trafi do Juventusu!

pmb 18:10 10 lipca 2018
Zrzut ekranu z serwisu Twitter/AIHAM7KU
Transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn zamieniał się powoli w kolejną sagę transferową. Do dzisiaj. Real Madryt potwierdził przejście Portugalczyka do mistrza Włoch.

Juventus za 33-letniego napastnika ma zapłacić ok. 100 milionów euro. Zgodnie z doniesieniami mediów kontrakt ma obowiązywać przez cztery lata, a piłkarz będzie zarabiać aż 30 milionów euro rocznie.

Cristiano Ronaldo występował w Realu Madryt od 2009 roku. Trafił do tego klubu za rekordowe wówczas 94 miliony euro z Manchesteru United. W barwach Królewskich cztery razy wygrał Ligę Mistrzów, dwa razy mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla.

„Real Madryt pragnie wyrazić swoją wdzięczność piłkarzowi, który okazał się najlepszy na świecie i podkreślił jeden z najlepszych momentów w historii naszego klubu i światowej piłki nożnej” – czytamy w oficjalnym komunikacie madryckiego klubu.

Cristiano Ronaldo opublikował pożegnalny list:

„Te lata w Realu Madryt i w mieście Madrycie były najprawdopodobniej najszczęśliwszymi w moim życiu.

Mam jedynie odczucia ogromnej wdzięczności dla tego klubu, dla tych kibiców i dla tego miasta. Mogę jedynie podziękować im wszystkim za sympatię i odczucia, jakie od nich otrzymałem.

Mimo wszystko uważam, że nadszedł moment na otworzenie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub, by zaakceptował moją sprzedaż. Czuję właśnie coś takiego i proszę wszystkich, a szczególnie naszych fanów, by mnie zrozumieli. Proszę o to.

To było 9 absolutnie cudownych lat. To było 9 wyjątkowych lat. Był to dla mnie emocjonujący czas pełny czucia się docenionym, ale także ciężki, bo Real Madryt to klub największych wymagań. Wiem jednak, że nie będę mógł nigdy zapomnieć o tym, jak cieszyłem się tutaj Futbolem w wyjątkowy sposób.

Na boisku i w szatni miałem wspaniałych kolegów, czułem ciepło ze strony niesamowitych fanów, a razem zdobyliśmy 3 Ligi Mistrzów z rzędu i 4 w ciągu 5 lat. I do tego razem z nimi na poziomie indywidualnym czuję satysfakcję z wygrania 4 Złotych Piłek i 3 Złotych Butów. Wszystko w czasie mojego etapu w tym ogromnym i wyjątkowym klubie.

Real Madryt zdobył serce moje i mojej rodziny. Dlatego też bardziej niż kiedykolwiek chcę złożyć podziękowania: dziękuję klubowi, Prezesowi, działaczom, kolegom, wszystkim trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom i niesamowitym pracownikom, którzy sprawiają, że wszystko działa i którzy w niestrudzony sposób uważają na każdy szczegół.

Dziękuję po raz nieskończony naszym fanom i dziękuję również hiszpańskiemu Futbolowi. Przez te 9 pasjonujących lat mierzyłem się z wielkimi zawodnikami. Mój szacunek i uznanie dla nich wszystkich.

Wiele rozmyślałem i wiem, że nadszedł moment na nowy cykl. Odchodzę, ale tę koszulkę, ten herb i Santiago Bernabéu będę czuć zawsze jako coś mojego niezależnie od tego, gdzie będę.

Dziękuję wszystkim i oczywiście, jak powiedziałem 9 lat ten pierwszy raz na naszym stadionie: Hala Madrid!”.

Źródło: realmadryt.pl/Twitter/sport.pl/sport.tvp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze