Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy tabor, dodatkowe połączenia... PKP zapowiada strategię na nadchodzącą zimę

am 16:22 6 listopada 2018
MOs810/CC
Więcej pociągów, nowe połączenia i utrudnienia spowodowane pracami remontowymi. Kolejarze przedstawili nowy, zimowy rozkład jazdy. Od 9 grudnia najbardziej popularne połączenia zostaną wzmocnione dodatkowymi pociągami.

PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia tego roku, uruchomi średnio 383 pociągi każdego dnia. To o 23 pociągi więcej niż w obecnie obowiązującym rozkładzie. Pociągi będą jeździły częściej i na wydłużonych trasach. W sumie w nowym rozkładzie będzie o 23 pociągi na dobę więcej - poinformował we wtorek prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.  

PKP Intercity zwiększa także liczbę połączeń na trasach, na których nie kursuje Pendolino. Na trasie Warszawa – Poznań będzie ich 13, a nie 11 jak do tej pory. W wakacyjne weekendy PKP Intercity uruchomi połączenie EIC Fregata relacji Warszawa – Kołobrzeg. Z kolei pociągi obsługiwane przez pojazdy Flirt3 pojadą od grudnia w nowej relacji Warszawa – Kraków przez Centralną Magistralę Kolejową. Składy Pesa Dart obsłużą relacje: Białystok – Szklarska Poręba przez Warszawę i Wrocław oraz Warszawa – Zielona Góra przez Wrocław.

W zimowym rozkładzie pojawi się nowy, międzynarodowy pociąg relacji Wiedeń-Berlin przez Budapeszt i Wrocław. Trasy niektórych, krajowych pociągów zostaną wydłużone. W przyszłym roku będą kontynuowane prace na kilku dużych trasach kolejowych. Jak mówi Mirosław Skubiszyński z Polskich Linii Kolejowych, pasażerowie nadal będą musieli się liczyć z utrudnieniami na tych odcinkach. 

Dokładne informacje na temat nowego rozkładu jazdy pojawią się na stronach internetowych przewoźników, Polskich Linii Kolejowych a także na dworcach kolejowych.

 

Więcej szczegółowych informacji znajdą państwo TUTAJ.

Źródło: IAR, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze