Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe propozycje dla przedsiębiorców! Zobacz czym jest Polska Strefa Inwestycji

am 16:33 13 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Nowe możliwości są związane z tym, że cała Polska jest dziś strefą ekonomiczną. Kluczowa zmiana to to, że przedsiębiorca, chcąc zainwestować, już nie musi brać pod uwagę konkretnej strefy - tłumaczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka.

Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym także te mikro, małe i średnie, może korzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów. Zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce zmieniła ustawa o wspiera­niu nowych inwestycji.

– Nowe możliwości są związane z tym, że cała Polska jest dziś strefą ekonomiczną. Kluczowa zmiana to to, że przedsiębiorca, chcąc zainwestować, już nie musi brać pod uwagę konkretnej strefy. To była spora bariera. Teraz można zainwestować wszędzie i liczyć na wszelkie ulgi – rozpoczęła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

„Średnie miasta, które tracą”

– To lista 122 miast, które określono jako borykające się z problemami społecznymi lub gospodarczymi. Dla tych miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało pakiet dla miast średnich. Mamy tu bardzo szeroki zakres. To wyjątkowo ciekawy program, cieszący się wielkim zainteresowaniem. Wnioski złożyło ponad 200 takich ośrodków – tłumaczyła minister Gembicka. – Środki przeznaczone w ramach tego pakietu to ok. trzy miliardy złotych – podkreśliła.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy oraz zapoznania się ze szczegółami na stronie ministerstwa. Więcej informacji TUTAJ


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze