Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki dziennik: Zachód powinien zablokować projekt Nord Stream 2 w związku ze sprawą Nawalnego

AN 16:47 26 sierpnia 2020
Czy Zachód zablokuje Nord Stream 2?Wikimedia
W niemieckiej gazecie Handelsblatt pojawił się apel o zablokowanie projektu Nord Stream 2 w związku z podejrzeniami o udział Kremla w otruciu opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Gazeta Handelsblatt opublikowała apel autorstwa Mathiasa Brueggmanna korepsondenta tej gazety w Moskwie,w którym dziennikarz wskazuje, że Zachód powinien w zdecydowany sposób zareagować na zatrucie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Według niego projekt Nord Stream 2 powinien zostać zablokowany a gazociąg nie może rozpocząć pracy.

Brueggmann przypomniał, że morderstwa na tle politycznym w Rosji nie są niczym nowym.

– Podejrzani mordercy otrzymywali potem medale na Kremlu albo zostawali deputowanymi Dumy Państwowej – pisze korespondent Handelsblatt.

Według korespondenta Zachód musi podjąć zdecydowane kroki.

– Jest pewien wyjątkowy sposób Niemiec na odstraszanie Moskwy. Rosyjski gazociąg Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim, który jest wspierany przez Berlin w Unii Europejskiej, musi zostać zatrzymany na ostatnich kilku metrach budowy – zaznacza korespondent.

Zmniejszanie zależności od gazu i ropy z Rosji ma także kolejny wymiar polityczny. Projekty jak Nord Stream 2 pozwalają Rosji zarabiać pieniądze niezbędne do utrzymywania aparatu opresji. Im mniejsza będzie zależność od Wschodu, tym lepsza będzie obrona przed ewentualną zemstą Rosji za nowe i ostrzejsze sankcje – czytamy.

Źródło: biznesalert.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze