Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Najnowszy sondaż. PiS dalej zwiększa przewagę nad PO

apu 22:37 24 lipca 2014
FLICKR/POLANDMFA/CC BY-ND 2.0
Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w lipcu, to wzięłaby w nich udział niemal połowa dorosłych Polaków (46 proc.). Najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość (42 proc.) oraz Platforma Obywatelska (27 proc.). Tak wynika z najnowszego sondażu GFK Polonia na temat preferencji wyborczych Polaków.

Na kolejnych miejscach uplasowały się SLD z wynikiem prawie 10 proc., PSL – prawie 6 proc. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego mogłaby liczyć na poparcie ponad 5  proc. wyborców.

Twój Ruch Janusza Palikota zdobyłby niecałe 2 proc. głosów, Solidarna Polska 1 proc. i Polska Razem – niecały 1 proc.

Badanie zachowań i preferencji wyborczych jest prowadzone przez instytut GfK Polonia od 2005 roku na potrzeby partii politycznych, organizacji społecznych, administracji publicznej i rządowej.

gfk

Lipcowa fala badania została przeprowadzona w dniach 10-13 lipca 2014 r. na podstawie reprezentatywnej imiennej próby pełnoletnich Polaków wylosowanej z bazy PESEL. Osoby celowe zostały wybrane w oparciu o dwustopniowy stratyfikowany schemat losowania z całkowitą liczbą realizowanych wywiadów n=1020. Termin realizacji badania nie pozwolił uwzględnić w pomiarze powstałego w późniejszym czasie porozumienia politycznego PiS, Solidarnej Polski i Polski Razem.

Instytut badania opinii publicznej zaprezentował także wyniki preferencji wyborczych, w których w podstawie procentowania uwzględniono odsetek respondentów niezdecydowanych.

sondaz2
źródło: http://www.gfk.com

Prognozy dotyczące rozkładu głosów wśród Polaków niezdecydowanych wykazały, że większość z nich zostałaby przyznana PiS (40,7 proc.), natomiast PO (28,8 proc.).


Źródło: gfk.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze