Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki w Sejmie do opozycji: to wy byliście prawzorem tego hejtu

M.N. 21:15 11 września 2019
Zdjęcie ilustracyjne/Mateusz Morawiecki / By Mueller / MSC - https://www.securityconference.de/mediathek/munich-security-conference-2018/image/mateusz-morawiecki/filter/image/, CC BY 3.0
To wy byliście założycielami przemysłu pogardy - powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do opozycji w debacie nad wnioskiem PO-KO o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

"Powołujecie się często na standardy zachodnie, ale nie wiem, czy wiecie jakie są to standardy" - podkreślił premier Morawiecki.

Jako przykład podał Niemcy. "Jest tam taka komisja sędziowska składająca się z 32 wyłącznie polityków. To jest ich Krajowa Rada Sądownicza i nie kwestionujecie jej standardów. Tymczasem my zreformowaliśmy KRS w taki sposób, że składa się ona i tak w większości z sędziów" - zaznaczył Morawiecki.

Podkreślił też, że "nie było po drugiej stronie w Brukseli żadnego kontrargumentu, kiedy przedstawiał sposób, w jaki my reformujemy wymiar sprawiedliwości".

"Mówicie w swoim wniosku o hejcie. Otóż dobrze jest przypomnieć to słowo w waszym kontekście, bo to wy byliście założycielami przemysłu pogardy od 2005 roku, kiedy zaczęliście niszczyć prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że wszyscy, którzy wzniecali wtedy nienawiść byli "prawzorem tego hejtu, którego dzisiaj jest dzisiaj za dużo".

 

"Uderzcie się we własną pierś i postarajcie się wyeliminować ten język nienawiści z waszej narracji" - oświadczył premier.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze