Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Zdrowia: W Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem

AS 21:18 11 lutego 2020
flickr
W Polsce nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem – uspokaja Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Równocześnie zaznacza, że nie będzie komentował doniesień medialnych w sprawie kolejnych podejrzeń zakażenia tym wirusem.

"Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce" – powiedział PAP we wtorek wieczorem rzecznik. Zaznaczył równocześnie, że nie będzie się odnosił do informacji dotyczących kolejnych przypadków podejrzeń zarażenia wirusem z Wuhanu.

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w czwartek ma przedstawić sejmowej Komisji Zdrowia informację ws. rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV oraz poinformować sytuacji, w jakiej znajdują się polscy obywatele przebywający na terenach objętych kwarantanną w chińskiej prowincji Hubei.

 

Portal polsatnews.pl. podał we wtorek wieczorem, że do jednej z przychodni w Markach koło Warszawy we wtorek po godz. 13 zgłosiły się dwie osoby, u których stwierdzono podejrzenie koronawirusa. Poinformowali, że źle się czują. Jeden z nich niedawno wrócił z Chin, a drugi towarzyszył mu podczas wizyty w przychodni.

 

Według relacji świadka, z budynku wyprowadzono ich w maskach. Jak podał portal, pacjenci trafili do warszawskiego szpitala zakaźnego, gdzie zostali odizolowani. Dotarli tam specjalnie zabezpieczoną karetką, której załoga ubrana była w charakterystyczne kombinezony zabezpieczające przed potencjalnym zarażeniem koronawirusem. Elżbieta Żmuda, dyrektor przychodni w Markach zapewniła portal, że pacjenci zostali odizolowani i zastosowano wszelkie standardy i procedury. Jej zdaniem nie wiadomo, czy pacjenci są zarażeni koronawirusem, czy tylko przeziębieni.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze